Najstarsze polskie czasopismo bibliotekarskie o charakterze naukowym obejmujące wszystkie podstawowe nurty polskiego bibliotekoznawstwa, księgoznawstwa, bibliografii i informacji naukowej. Jego zawartość jest cytowana m.in. w „Library and Information Science Abstracts”. Ukazuje się od 1927 roku.
Jeden z najlepszych periodyków z dziedziny bibliotekoznawstwa w Europie wykazywany na liście czasopism punktowanych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego z liczbą punktów 20.
Spis treści
Przemysław Krysiński: Koncepcja smart city jako przedmiot zainteresowania bibliologii i informatologii
Magdalena Wójcik: Koncepcja smart library i jej zastosowanie w integracji usług informacyjnych
Artur Znajomski: Documents of personal life in personal bibliographies. Exploratory research (Dokumenty życia osobistego w bibliografiach osobistych. Rekonesans badawczy)
Marek Tobera: Z miłości i z obowiązku. Związek Księgarzy Polskich i jego próby kontynuowania misji w początkach rządów komunistycznych w Polsce (1945-1950)
SPRAWOZDANIA
„Czasopisma bibliologiczne i informatologiczne w dobie przemian”. Seminarium (Katowice, 28 maja 2019 r.) (Maria Kycler, Bogumiła Warząchowska)
„Zarządzanie i Organizacja Bibliotek. Narzędzia i metody pracy bibliotekarzy, pracowników informacji i animatorów kultury: stan obecny i perspektywy rozwoju”. XIII Bałtycka Konferencja (Gdańsk, 16-17 maja 2019 r.) (Mariusz Jarocki)
RECENZJE I PRZEGLĄDY PIŚMIENNICTWA
Przegląd piśmiennictwa krajowego (Barbara Koryś)
Z lektur zagranicznych (Jacek Wojciechowski)
Z ŻYCIA SBP
WSPOMNIENIA
Mieczysława Adrianek (1930-2018). In memoriam. Bibliotekarz i bibliolog – zawód i powołanie (Krystyna Hudzik)
WSKAZÓWKI DLA AUTORÓW